Odborná montáž drevostavieb po celom Slovensku

Ako zariadiť letný dom?

Drevené chatky

Aj keď sa 35 m2 nezdá ako veľké pole na usporiadanie priestoru, v prípade rekreačného domu je to skutočne uspokojivá plocha. Profesionálni výrobcovia drevodomov sú vždy pripravení poradiť pri zariaďovaní interiéru, ale najdôležitejšie je prispôsobiť interiér svojim potrebám a vkusu. Pre nerozhodnutých sme pripravili článok ako si vyzdobiť 35 m2 rekreačný domček. Nižšie nájdete niekoľko inšpirácií a praktických rád.

Ako zariadiť letný dom – plánovanie úložného priestoru

Na začiatku zvažovania, ako zariadiť drevenú chatu, stojí za to zamerať sa na priestor potrebný na ukrytie všetkých potrebných vecí. Dovolenkový dom nie je len miestom na spanie, jedenie a oddych na gauči. Ak chceme získať ucelené, estetické a praktické usporiadanie, budeme musieť začleniť priestor na odkladanie našich vecí. Zamyslime sa teda nad tým, či potrebujeme odkladací box na náradie, bicykel a iné športové potreby, doplnky na vodné aktivity, posteľnú bielizeň a matrace pre hostí, gril, hračky pre deti a mnoho ďalších vecí, o ktorých si možno ani neuvedomujeme. etapa bytového dizajnu.

Mnohé z nich sa dajú ukryť v kôlňach na náradie a iných podobných stavbách na dvore, no niektoré veci musí poňať samotný letný domček . Ako zariadiť ďalšie skrinky? Oplatí sa využiť nenápadné priestory, ktoré sa denne na nič nevyužívajú, ale môžu pôsobiť ako doplnková skriňa. Môžu byť umiestnené napríklad pod schodmi alebo v šikmej streche . Do chaty sa tiež oplatí umiestniť postele s krabicami – môžete tam skryť nielen posteľnú bielizeň, ale aj mnoho ďalších predmetov.

Interiér chaty – praktické tipy

Pri zvažovaní, ako zariadiť malý letný dom, najčastejšie hľadáme tipy, ktoré by nám umožnili lepšie využiť malý priestor. Ukazuje sa, že existuje veľa trikov na estetické a ergonomické usporiadanie a niektoré z nich nájdete nižšie:

  • Nábytok , ktorý dáte na chatu môže byť multifunkčný . Kuchynský stôl môže napríklad fungovať aj ako pracovný alebo študijný stôl. Sedačka, na ktorej cez deň pozeráme televíziu a odpočívame, sa dá využiť na spanie – vyberte si pohodlný širší model, ktorý sa rozkladá.
  • Otázku jedálenského stola možno vyriešiť aj prenosným (skladacím) nábytkom . K jedlu sa tak ľahko prepravíme na terase alebo v tráve, čo je oveľa lepšia možnosť ako sedieť doma, keď je pekné počasie.
  • Stojí za to postarať sa o komunikačné trasy – premýšľajme o tom, ako sa budeme pohybovať v dome a neblokujme cesty medzi nasledujúcimi miestnosťami.
  • Okrem toho stojí za to nainštalovať siete proti komárom na okno – letný dom budeme používať najčastejšie v teplejšom období roka, keď, ako viete, je ľahké dostať dav komárov k nočnej lampe.

Ako zariadiť rekreačný dom s rozlohou 35 m2 – vyvarujte sa tejto chyby

Často sa stáva, že ľudia, ktorí si vyberajú letné domy, nezohľadňujú vo svojich plánoch a rozpočte jeho vybavenie. To znamená, že si tam prinesieme starší nábytok z domu alebo ten v pivnici či garáži. Drevenica sa potom mení na neporiadok a neplní funkcie potrebné na efektívny relax – je jednoducho nevzhľadná. Znamená to, že pri jeho stavbe musíme vynaložiť dvojnásobok na jeho zariaďovanie? Nie – stačí, že domáce starožitnosti premeníme na prvky uceleného celku . Ako to spraviť?

Môžeme sa rozhodnúť pre službu renovácie nábytku, ale dá sa to urobiť lacnejšie a jednoduchšie. V prvom rade nás maľovanie – svojpomocné prekrytie nábytku jednotným náterom bude veľmi zábavné a môže byť aktivitou pre celú rodinu. Po druhé, látky – prikryte postele a kreslá prikrývkami alebo prikrývkami, ktoré ladia k sebe a ku zvyšku interiéru . Zdanlivo úplne odlišné stoličky získajú ucelený charakter, ak k nim pridáme jednotné sedadlá. Zlaďme nábytok aj so závesmi a žalúziami.

Aj keď sa na začiatku môže zdať, že spleť nábytku a doplnkov bez vkusu nám v letnom dome nebude prekážať, časom nás pestrý, staromódny či jednoducho nevzhľadný interiér začne dráždiť a brať nám šancu na úspešný relax.

Ako vyzdobiť rekreačný dom 35 m2 – steny

Čo sa týka stien, máme dve hlavné možnosti – nezasahujeme do ich vzhľadu a necháme drevený povrch, alebo interiér domu omietneme a vymaľujeme . Každý variant má svoje výhody a závisí len od preferencií majiteľa. Dobrou správou je, že na rozdiel od celoročných domov nemusíte v letných chatkách leštiť steny – môžete okamžite začať maľovať.

Ak sa rozhodneme maľovať steny, oplatí sa nechať túto činnosť, kým nemáme vybraté všetky ostatné prvky výzdoby – nábytok, látky, závesy, doplnky. Je jednoduchšie zladiť s nimi farbu stien, ako zladiť každý kus zariadenia izby do farby náteru. Na druhej strane si na začiatku zariaďovania letnej chaty môžeme jednoducho zvoliť univerzálny odtieň – bielu, béžovú atď. – a vymaľovať steny. Takéto svetlé farby zároveň priestor zväčšia a presvetlia, čo je v miestnostiach využívaných na oddych veľmi dôležité .

Ako zariadiť rekreačný dom 35 m2 – osvetlenie

Táto otázka priamo súvisí s oknami – ak sú veľké, môžeme osvetleniu venovať menšiu pozornosť. Malé okná však znamenajú viac priestoru na usporiadanie stien a menší vplyv vonkajšej teploty na mikroklímu v dome. Ako teda zariadiť drevený letný dom z hľadiska svetla? Rovnako ako v byte sa oplatí použiť hlavné osvetlenie, ako aj bodové či pracovné . Podľa našich záujmov a potrieb si môžeme dopriať kútik s lampou na čítanie, lištou nad digestorom alebo DIY lampou. Najdôležitejšie však je, že takéto plány by mali byť stanovené už na začiatku, vo fáze návrhu, pretože bude potrebné vhodné rozmiestnenie zásuviek .

Ako zariadiť dovolenkový dom v škandinávskom štýle?

Štýl priamo z nórskych rámových domov je určite jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako usporiadať ich slovenské náprotivky. Škandinávsky interiérový dizajn nachádza uplatnenie aj v bytoch. Čím sa vyznačuje a ako si zariadiť rekreačný dom s rozlohou 35 m2? V prvom rade farby – drevo a biela sú v tomto prípade povinnou kombináciou . Interiéry by mali byť svetlé, ale útulné – pridajte mäkké prikrývky a vankúše na stoličky. Pokiaľ ide o domy do 35m2, pri výbere textílií je najlepšie zostať pri bielej alebo pre spestrenie zvoliť hnedú či sivú. Skvele poslúžia ako kovové prvky nábytku, tak aj tkané sedačky. Nezabúdajte však, že interiér by mal byť predovšetkým pohodlný – na tkané kreslo teda položte mäkký šedý vankúš.

Zariadiť si chatu v jednom štýle je bežnou praxou a prináša skutočne uspokojivé výsledky. 

FAQ:

  1. Ako zariadiť priestor v letnom dome?

Farbu stien voľte až po rozmiestnení nábytku a doplnkov, multifunkčný nábytok vyberajte, aby ste ušetrili miesto, zvážte usporiadanie v jednom štýle (napr. škandinávskom) a nezabudnite na zabezpečenie dobrého osvetlenia.

  1. Ako zariadiť rekreačný dom s rozlohou 35 m2?

V menších domoch je najdôležitejšie dobre využiť priestor – inštalovať skrine pod schody, do šikmej strechy alebo pri strope. Vyberte si postele s priestrannými truhlicami.

  1. Akým chybám sa treba vyhnúť pri zariaďovaní letných domov?

V dome sa neoplatí robiť neporiadok – ak tam chcete preniesť nábytok a doplnky z bytu, vytvorte z nich ucelený celok. Namaľujte nábytok v zodpovedajúcich farbách a prikryte postele a sedadlá prikrývkami, prikrývkami a vankúšmi podobných odtieňov.

Previous Post

Ako ochráňiť drevenú podlahu?

Next Post

Škodcovia dreva! Ako sa brániť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík