Odborná montáž drevostavieb po celom Slovensku

Články

10 dôvodov, prečo kúpiť zrub?

drevená chata zrub

Oživenie zrubových domov medzi dnešnými možnosťami bývania je nepopierateľné, pričom čoraz viac jednotlivcov sa rozhoduje pre drevené domy viac ako kedykoľvek predtým. V minulosti boli zrubové domy len dovolenkovými domami, no v súčasnosti môže byť zrub aj vaším hlavným bydliskom. Prečo sa obnovuje túžba po zrubových domoch a prečo v súčasnosti zaznamenáva prudký nárast popularity?

Pozrite sa na niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste si mali kúpiť zrub, či už ako hlavné bývanie alebo na investičné účely:

drevená chata zrub
drevená chata

1. Energetická účinnosť

Drevená chata je jednou z energeticky najefektívnejších možností bývania, pričom drevo má prirodzené izolačné vlastnosti. Váš domov tak zostane chladný počas leta alebo horúcich dní a teplý, keď teplota klesne v zime alebo v iných chladných mesiacoch roka. Pevné polená majú vlastnú tepelnú hmotu, takže môžete znížiť spotrebu energie a účty za elektrinu. Zrubová chata si vyžaduje starostlivé stavebné techniky, aby sa využila jej schopnosť regulovať vnútornú teplotu a dlhodobo šetriť energiu. Celkovo môžete minimalizovať používanie vášho systému HVAC v drevených domoch viac ako v iných možnostiach bývania.

2. Ekonomická sloboda

Kúpte si zrub a bývajte v ňom, ak si chcete užívať ekonomickú slobodu, ďaleko od potkaních pretekov v dnešnom svete. Zrubové domy sú v porovnaní s betónovými alebo tehlovými a maltovými domami ekonomickejšie. Môžete nájsť širokú škálu drevených domov, ktoré sú cenovo dostupné a len v rámci vášho rozpočtu. Užite si výhodu oslobodenia od dlhov a iných finančných záväzkov a obmedzení. Menšie a jednoduchšie zrubové domy sú praktické a predstavujú úplný únik z konvenčných požiadaviek a zmýšľania. Sloboda, ktorú si človek môže užívať z bývania v zrube, je presne tým dôvodom, prečo si túto možnosť bývania volí stále viac ľudí. Je to obľúbená voľba medzi dôchodcami a dokonca aj mladými profesionálmi, ktorí sú chorí a unavení zo zhonu sveta.

drevená chata zrub zvonka
drevená chata alebo zrub

3. Remeselná zručnosť

Stavba zrubu si vyžaduje starostlivé a precízne techniky. Môžete tiež nájsť širokú škálu drevených domov s jedinečnými vlastnosťami a ručne vyrábanými detailmi. Medzi mnohými inými existujú vlastné skrinky, trámy, stĺpy a kamenárske práce. Môžete si kúpiť alebo postaviť zrub od nuly a považovať ho za svoje majstrovské dielo. Váš vysnívaný zrubový dom vám dáva osobnú pripútanosť a pocit naplnenia, najmä ak ste to vy, kto je zodpovedný za jeho vynikajúce remeselné spracovanie.

4. Trvanlivosť a životnosť

Pri správnej údržbe a stavebnej technike môže zrub vydržať celé generácie. Váš drevený dom môže slúžiť ako vaše dedičstvo, pretože kvalitné drevo má vlastnosti, ktoré vydržia mnoho rokov, dokonca aj mnoho desaťročí. Odolné drevené chaty využívajú silné a dlhotrvajúce druhy dreva a na výber je množstvo druhov dreva podľa vašich potrieb a preferencií. V súčasnosti už existujú aj úpravy dreva, vďaka ktorým bude váš zrub mimoriadne odolný a odolný voči hnilobe a inému poškodeniu vplyvom živlov.

drevo

5. Jednoduchá kontrola a odstraňovanie problémov

Zrub si nevyžaduje prílišnú údržbu a obhliadka domu na prípadné problémy je hračka. Môžete mať jednoduchú inšpekčnú prechádzku alebo riešenie problémov, aby ste našli možné problémy, ako je pleseň alebo napadnutie hmyzom. Drevo okamžite vykazuje známky týchto problémov, kde ich konvenčné domy môžu skrývať, kým nie sú neopraviteľné alebo neliečiteľné. Okrem toho môžete svoj zrub najskôr ošetriť drevenými škvrnami s prípravkom, ktorý odpudzuje plesne a plesne.

6. Šetrné k životnému prostrediu

Jedným z hlavných dôvodov, prečo je kúpa zrubu dobrou voľbou, je, ak sa chcete zelenať a bývať v ňom na plný úväzok. Bývanie v drevenici výrazne znižuje vašu uhlíkovú stopu, čo je v podstate lepšie a bezpečnejšie pre životné prostredie. Napríklad stavba zrubu z obnoviteľných zdrojov je šetrná k zemi. Pomáha vám tiež ušetriť na elektrickej energii, plyne a iných zdrojoch, ktoré sa ťažko dopĺňajú.

 7. Interiérová krása

Vnútorná krása zrubu môže dokonca prevýšiť jeho exteriér. Existujú rôzne dizajny zrubu, ktoré môžu odrážať vašu osobnosť, počnúc úžasnými interiérmi. Ručne vyrobené prvky interiéru dnešných drevených domov zahŕňajú ryté trámy a stĺpy. Môžete tiež nájsť kabínové krby s ručne kladenými kameňmi a opracovanými zábradliami a schodiskami, zvyčajne z ťažkého dreva a kovových materiálov. K dispozícii sú kuchynské skrinky na mieru, dosky a ďalšie prvky, ktoré môžu byť stredobodom.

drevená chata interier
drevená chata interier

8. Komunikujte s prírodou

Zrub je vašou súkromnou svätyňou uhniezdenou v lone prírody. Väčšina drevených domov je strategicky umiestnená na miestach, kde je veľa prírody. Aj keď sa rozhodnete pre zrubový dom, ktorý sa nachádza v blízkosti vášho primárneho bydliska v rámci vášho pozemku, môže mať určité vlastnosti, ako napríklad krajinu a záhrady. Dôchodcovia a jednotlivci, ktorí majú radi prírodu, milujú predstavu o komunikácii s prírodou a užívaní si toho, čo príroda ponúka. Medzi najobľúbenejšie miesta pre zruby patria lesy, lesy, pri jazerách alebo vodných plochách a turistické chodníky.

9. Zdravý životný štýl

Únik pred zhonom mestského života tiež znamená, že sa dostanete preč od znečistenia moderného bývania. Zrub je dokonalým miestom, kde sa dá žiť zdravým životným štýlom. Užite si čerstvý vzduch, pestujte si vlastnú organickú záhradu a jednoducho zažite pokojné a pokojné myslenie. Príroda má spôsob, ako upokojiť telo a uvoľniť vašu myseľ a ducha, čo je v hektickom a stresujúcom mestskom životnom štýle úplne nemožné.

relax na chate
relax na chate

10. Návratnosť investície

Drevená chata alebo letný dom sa teší vyššiemu ohodnoteniu ako murované domy. Okamžite môžete získať vyššiu návratnosť svojej investície, ak sa ju rozhodnete predať na realitnom trhu. Môžete tiež premeniť svoj zrub na dovolenkový prenájom a získať peniaze z prenájmu alebo prenájmu.

Kúpa zrubu si vyžaduje remeselnú zručnosť a kvalitnú stavbu. Musíte venovať pozornosť detailom a investíciu do správnej údržby. Bez ohľadu na to, koľko miniete na svoj zrubový dom, výhody, ktoré z neho môžete získať, budú vyššie, ako ste zaplatili.

Previous Post

Šindeľ- optimálna strešná krytina pre drevený záhradný domček,altánky alebo chaty

Next Post

DREVENÁ GARÁŽ – VECI, KTORÉ POTREBUJETE VEDIEŤ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík