Odborná montáž drevostavieb po celom Slovensku

Články

Šindeľ- optimálna strešná krytina pre drevený záhradný domček,altánky alebo chaty

asfaltovy sindel montaz

Šindeľ je komfortná a moderná strešná krytina vyznačujúca sa kvalitným bitúmenom (zmes organických pevných alebo tekutých látok vysokej viskozity, zvyčajne čiernej alebo hnedo-čiernej farby s obsahom prírodných alebo umelých bitúmenov), uložených na rohožiach zo sklenených vlákien.

Najdôležitejším poznávacím znakom šindľov vyrobených na báze modifikovaného bitúmenu je skutočnosť, že modifikovaný bitúmen sa netopí ani napriek tomu, že je neustále ohrievaný slnečnými plameňmi. Taktiež nevypúšťa škodlivé výpary. Tieto typy výrobkov sú ľahké, vďaka čomu sú ideálne pre väčšinu strešných konštrukcií. Dokonca je možné ich použiť aj na strechy so sklonom 70 až 80 stupňov. Environmentálna bezpečnosť našich produktov je potvrdená držaním medzinárodných certifikátov.

Vďaka použitiu modifikovaného SBS bitúmenu sa šindle používané šindľami natiahnu do požadovaného ohybu bez obetovania pevnosti. Výrobca šindľa, ktorý používa naša spoločnosť, zabezpečuje, že vydrží aj mrazy do -40 stupňov bez vzniku trhlín.

asfaltový šindeľ

Vysokokvalitné bitúmenové šindle

Bitúmenové šindle nie sú prvky, ktoré preťažujú konštrukciu, preto môžu byť vyrobené z nosníkov s menším prierezom ako prvky používané pod keramické alebo cementové obklady. Bitúmenové šindle majú hrúbku 3 až 5 mm. Usporiadané „podľa umenia“ a správne udržiavané dokážu chrániť našu strechu na 10 až 30 rokov.

Z čoho pozostáva bitúmenový šindeľ?

Vďaka špeciálnej vrstvenej štruktúre majú bitúmenové šindle kvalitný a atraktívny vzhľad. Bitúmenové šindle sa skladajú z piatich vrstiev, z ktorých každá plní individuálnu, špecifickú úlohu.

Prvá vrstva jadra je vyrobená zo závoja zo sklenených vlákien. Je to on, kto dodáva bitúmenovej dlaždici pevnosť v ťahu a zabraňuje tvorbe rôznych typov pľuzgierov a záhybov na povrchu šindľov. Čo je veľmi dôležité, nehnije a je odolný voči ohňu.

Ďalšie vrstvy sú (zvyčajne dve) izolačné vrstvy. Sú vyrobené z štíhlych bitúmenových hmôt vysokej tvrdosti (oxidovaný asfalt alebo modifikovaný SBS) s minerálnymi plnivami, ktoré zaisťujú primeranú tuhosť. Vďaka takýmto izolačným vrstvám nemôže cez bitúmenový šindeľ prenikať vlhkosť.

Ďalšou vrstvou je základný náter z pieskového posypu alebo špeciálnej fólie. Podložka chráni bitúmenové dlaždice pred zlepením počas prepravy a skladovania.

Vrchná vrstva (posledná) je vyrobená z minerálneho posypu (zvyčajne čadič) a môže byť akejkoľvek farby. Táto vrstva dodáva nielen dekoratívny vzhľad, ale tiež chráni pred priamym slnečným žiarením. Niekedy je táto vrstva obohatená o oxid meďnatý, ktorý zabraňuje tvorbe rias a machov.

vzorkovník šindľa

Montáž bitúmenových šindľov

Bitúmenové šindle sú zložitý materiál, ktorý si vyžaduje správnu inštaláciu. Ak sa rozhodnete pokryť strechu šindľom svojpomocne, na našom blogu nájdete aj návod, ako to správne urobiť.

Dôležité

Nenechajte sa oklamať lacnejšími bitúmenovými šindľami, ktoré ponúkajú niektorí predajcovia. Strešná krytina je jedným z najdôležitejších prvkov záhradného domčeka, altánku, prístrešku na auto a letnej chaty. Toto nie je miesto na šetrenie. Počiatočné úspory vás môžu vystaviť nákladným stratám. A náklady na opravu alebo výmenu strešného materiálu výrazne prevyšujú počiatočné úspory. Využite naše skúsenosti, používajte produkty najvyššej kvality a vyhnete sa problémom.

Previous Post

Príbeh zákazníka: Jean Paul a jeho útulný hotel v štýle bungalovov v Chabris v strednom Francúzsku

Next Post

10 dôvodov, prečo kúpiť zrub?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík