Odborná montáž drevostavieb po celom Slovensku

Drevená podlaha do vašej chatky!

drevená chata

Dovolenkový dom je snom mnohých ľudí. Potom, čo kúpite pozemok, urobíte základy a postavíte múry, je čas dokončiť stavbu. Relevantná otázka v tomto bode znie: ako urobiť podlahu v letnej chate? Tá napokon do značnej miery určuje komfort ľudí tráviacich čas na danom mieste a estetiku interiéru zariadenia. Čo robiť, aby ste si užili pekný a funkčný dizajn?

Ako urobiť podlahu v letnej chate? Stojí za to si to pripomenúť!

Prečo je otázka, čo položiť na podlahu letnej chaty, taká dôležitá? V prvom rade, ako už bolo spomenuté, práve tento výber ovplyvňuje pohodlie členov domácnosti. Stojí za to pripomenúť, že počas dovolenky, keď sa takéto štruktúry najčastejšie používajú, sa venuje menšia pozornosť dôkladnému utieraniu topánok. V dôsledku toho sa do zariadenia dostáva piesok a iné znečisťujúce látky. Je teda dobré dbať na to, aby sa zvolený typ podlahy dal ľahko udržiavať v čistote.

Okrem toho by mal byť vybraný materiál odolný aj voči mechanickému poškodeniu a oderu, s ktorým súvisí aj chodenie po podlahe v topánkach. Stojí za zváženie jeho oteplenie. Vzhľadom na to, že takéto konštrukcie sa zvyčajne používajú v teplých mesiacoch, často sa od tohto riešenia upúšťa. V tomto prípade je potrebné pamätať na to, že vybraný materiál pre podklad by mal byť odolný voči vlhkosti , ktorá sa môže v zariadení hromadiť na jeseň alebo v zime.

Mnoho ľudí, ktorí si lámu hlavu nad tým, na čo si vyrobiť podlahu v letnom dome, chce zvoliť lacnejšie materiály, vzhľadom na to, že objekt bude využívaný maximálne niekoľko mesiacov v roku. V tomto prípade však treba pamätať na to, že aj v tomto čase by mala byť podlaha pevná . Dôležitý je aj jeho vzhľad – zladený so štýlom, v ktorom je rekreačný domček udržiavaný, bude vyzerať módne. Navyše vám spríjemní pobyt na danom mieste.

Pokladanie podlahových panelov v letnej chate – stojí to za to?

Jedným z najpopulárnejších typov povrchovej úpravy podlahy v letnej chate sú panely. Toto riešenie vďačí veľkému množstvu svojich priaznivcov predovšetkým za priaznivú cenu a množstvo výhod. V predajniach nájdete tieto druhy výrobkov v rôznych farbách a vzoroch, čo umožňuje prispôsobiť ich zariadeniu celej chaty a preferenciám ľudí, ktorí v nej trávia svoj voľný čas. Podlahové panely môžu mať tiež rôzne druhy oteru a pevnosti , čo im umožňuje prispôsobiť sa aj frekvencii návštev danej konštrukcie.

Panely v letnom dome sú dobrou voľbou aj preto, že sa pomerne ľahko udržiavajú v čistote – môžeme ich jednoducho pozametať, povysávať či umyť. Tiež sa ľahko inštalujú, takže aj keď sa poškodia, dajú sa jednoducho vymeniť. Alternatívou ku klasickým panelom je vinylový variant, úplne odolný voči vlhkosti. Niekto volí aj drevenú podlahu, ktorá pri správnej starostlivosti môže dlhodobo slúžiť aj ľuďom navštevujúcim dané zariadenie.

Dlaždice v letnom dome – aké sú ich výhody?

Pri hľadaní odpovede na otázku, čo dať na podlahu v letnej chatestojí za to venovať pozornosť dlaždice . Aj tie majú značný počet prívržencov – veď sa veľmi ľahko udržiavajú v čistote. Aj keď sa naň niečo vyleje alebo sa deti vrátia domov rovno z pláže, vlhkosť neovplyvní vzhľad ani funkčnosť tohto typu substrátu. Toto riešenie stojí za zváženie, najmä ak robíme kúpeľňu.

Výhodou dlažby je aj dostupnosť v mnohých farbách a vzoroch – bez ohľadu na to, či má podlaha splývať so zvyškom interiéru a náterom na stenách alebo naopak z nich vyčnievať, nájdeme napr. správne modely v predajni. Nechýbajú výrobky pokryté vzormi, ktoré oživia interiér chaty. Je však potrebné pripomenúť, že ich samostatné umiestnenie nie je také jednoduché ako napríklad v prípade koberca. Ak v tom nemáte skúsenosti, možno budete potrebovať odbornú pomoc.

Koberce – pre koho je to dobré riešenie?

Niektoré chaty majú aj podlahy s kobercom. Táto voľba bude vhodná pre každého, kto chce bez problémov pokryť podklad, bez toho, aby investoval značné peniaze do materiálov. Treba mať na pamäti, že tento typ riešenia je však oveľa menej odolný ako predtým prezentované možnosti. Nesplní teda očakávania ľudí, ktorí chcú, aby daná podlaha slúžila dlhé roky. Čistenie koberca navyše nemusí byť také jednoduché, najmä ak po ňom veľa ľudí začne chodiť v topánkach.

Výhodou koberca je, že na rozdiel napríklad od dlažby nechladí, aj keď chata nie je zateplená. Ak ľudia, ktorí trávia čas na danom mieste, chodia často bosí, nepochybne to ocenia. Podobnú výhodu má aj možnosť obloženia podkladu panelmi z dreva alebo iných materiálov. Aké poschodie v letnom dome je najlepšie? Všetko závisí od potrieb a očakávaní ľudí, ktorí v ňom majú tráviť svoj voľný čas.

Kúpa rekreačného domu a podlahy – čo sa oplatí vedieť?

Ľudia, ktorí sa pýtajú, ako vyrobiť podlahu v letnej chate, by si mali pamätať aj na to, že aj nedokončené konštrukcie majú zvyčajne už položené podlahové dosky. V prípade našich prevádzok ide o dosky z dreva, ktoré sa dajú použiť ako klasická podlaha.

Treba však pamätať na to, že tento typ povrchovej úpravy nie je taký estetický ako predtým prezentované možnosti. Ak teda chceme, aby podlaha v letnom dome vyzerala skvele a bola funkčná, stojí za zváženie umiestnenie panelov, dlaždíc alebo prípadne koberca.

FAQ:

Čo sa najčastejšie kladie na podlahy v letnej chate?

Najčastejšie sa na podlahu ukladajú dlaždice, koberce alebo panely.

Prečo je potrebné venovať pozornosť dokončeniu podlahy v letnej chate?

Dokončenie podlahy v letnom dome má výrazný vplyv na jeho estetiku, ako aj na pohodlie každého, kto sa v ňom ubytuje.

Čo je nedokončené poschodie letného domu?

Pri kúpe rekreačného domu v nedokončenom stave je najčastejšou konštrukciou drevená podlaha z dosiek.https://www.altanky-domceky.sk/kategoria-produktu/chatky-a-chaty/

Previous Post

Čím natrieť drevený záhradný domček?

Next Post

Ako ochráňiť drevenú podlahu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík