Odborná montáž drevostavieb po celom Slovensku

Pohodlne sa usaďte a relaxujte vo svojej obývačke

obyvacka-lol

Na jeseň trávime oveľa viac času doma. Premenlivé počasie, nízka teplota a pochmúrne počasie vás pozývajú uvariť si šálku obľúbeného čaju a oddýchnuť si v teplom záhradnom domčekuDobre zvolený zahradný domček je srdcom útulného a pohodlného interiéru. Dobre, teda v súlade s estetikou a životným štýlom členov domácnosti. Ako si vybrať ten správny nábytok? Pozývame vás do obývačkovej zóny, kde nájdete rady, inšpiráciu a kvalitné produkty, ktoré zmenia váš interiér.

Pýtate sa, aký nábytok si vybrať do záhradného domčekuDo úvahy treba brať niekoľko najdôležitejších faktorov, ako je veľkosť miestnosti, štýl, akým je zariadená a počet členov domácnosti. Pozor si treba dať aj na druh a farbu látky, detaily – ako je materiál, z ktorého sú nožičky vyrobené – a doplnkové funkcie, a tých môže byť v modernom nábytku naozaj veľa. Nastaviteľné opierky hlavy, funkcie pre relaxáciu a umožňujúce zaujať rôzne polohy a dokonca uľahčiť vstávanie.

 

Kreslo, pohovka, alebo nebodaj kút? Výber nábytku do obývačky je taký široký, že si určite každý nájde to svoje. Môžete si vybrať z rôznych modelov, ktoré sú dostupné v širokej škále látok a ponúkajú veľa možností personalizácie. To všetko preto, aby nábytok, ktorý zaujme reprezentatívne miesto vo vašej obývačke, na 100 % splnil vaše očakávania. Toto je koniec kompromisov! Vyberte si do bytu krásny a pohodlný nábytok a doprajte si chvíľu relaxu.

 

Ste zvedaví, ako sa pohovka, ktorá vám padla do oka, predstaví v rámci ucelenéj záhradnej chatkyAlebo možno hľadáte nápad, ako zariadiť miesto na sedenie vo vašej obývačke? Prinášame vám na to 10 tipov!

 

1. Myslite vopred

Na zariaďovanie a zariadenie obývačky si vyhraďte dostatok času. Preštudujte si dizajnérske blogy, magazíny o interiérovom dizajne a čerpajte inšpiráciu.

2. Zostaňte nohami na zemi

Študovanie časopisov je prospešné, no niekedy môže byť aj kontraproduktívne. Dizajnové časopisy slúžia pre inšpiráciu – na presnej predstave však nikdy nenaplníte.

3. Nájdite ťažiskový bod

Hovoríme o mieste, na ktorom umiestnite najmasívnejší kus nábytku. Vo väčšine prípadov ide o gauč a kreslá. Ak máte v interiéri krb alebo kachlovú pec, sedacia časť by mala smerovať oproti nim. Vymedzenie ťažiskového bodu je veľmi dôležité. Ťažisko pôsobí ako kotva a poskytuje východiskový bod pre ďalšie zariaďovanie miestnosti. Správne “ukotvený” interiér prináša do priestoru harmóniu.

4. Dovoľte stenám dýchať

Väčšina slovenských obývačiek sa zhoduje v jednom – všetok nábytok je “prilepený” k stene. Je to jednoduchšie riešenie, no miestnosť týmto prístupom zbytočne ochudobňujete.

5. Zvoľte si ohnisko

Ohnisko je miesto, ktoré je v priestore vizuálne dominantné. Má to byť prvok na ktorý každému návštevníkovi pri vstupe do miestnosti padne zrak. Vo väčšine domácností je ním bohužial televízor. Dizajnéri to pokladajú za veľkú chybu. V drevených chatkách ním štandardne býva krb alebo pec.

6. Dodajte vášmu interiéru krivky

Pravé uhly a ostré hrany pôsobia na našu psychiku nepokojným dojmom. Zjemnite túto ostrosť pridaním oblého prvku. Môže ísť o netradičné kreslo, vázu alebo oválnu lampu. Interiér bude pôsobiť priateľskejšie.

7. Mixujte rôzne textúry

Dokonalé a vyleštené povrchy pôsobia častokrát sterilne až nemocnične. Odraz lesklého nábytku zase príliš úhladne a nedá oddýchnuť ani našim očiam. Skombinujte ho s nábytkom a doplnkami s inou textúrou a dosiahnete príjemný vzhľad. Stačí spojiť lesklé s matným, jemné s drsným a uvidíte ten rozdiel.

8. Hrajte sa so svetlom

Vhodne zvolené osvetlenie je kľúčové pri vytvorení tej správnej atmosféry.

9. Nepodceňte zeleň

Zaobstarajte si do zahradného domčeku niekoľko črepníkových rastlín. Buďte kreatívni a namiesto klasického fikusu vyberte aj výraznejšie kvetiny. Dostatočne výrazná rastlina dokáže zmeniť charakter celého interiéru. Na konferenčom stolíku alebo komode by tiež nemala chýbať váza s čerstvými kvetmi.

10. Stop rušivým prvkom

Klasické žalúzie na oknách nikdy nevyzerajú dobre. Pokiaľ nevlastníte zrovna dizajnový alebo drevený kúsok, eliminujte tento rušivý prvok výberom závesov a drapérií. Vhodne zvolená farba dokáže interiér oživiť aj zosvetliť.

Previous Post

Ozdoby do záhrady – originálne nápady na zdobenie záhrady

Next Post

Vyberáte kuchynskú linku? Zamerajte sa na nadčasovosť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík