Odborná montáž drevostavieb po celom Slovensku

Prečo si zaobstarať drevenú chatu alebo záhradný domček?

Zdá sa vám, že váš život je len rutinná séria opakujúcich sa dní? Každý deň vídate tie isté domy a tie isté nekonečné davy ľudí, zažívate tie isté situácie na preplnených cestách? A vo chvíľach odpočinku otvárate tie isté internetové stránky alebo sledujete nekonečné seriály o ničom? Áno, takto vyzerá životný štýl našej doby. Uponáhľaný svet odtrhnutý od prirodzeného rytmu a prírody. A práve tento stresujúci svet, kde by sme sa bez technológií nezaobišli, nám privoláva civilizačné choroby a depresie.

Výsledkom toho je priamo bytostná potreba každého z nás tráviť čas ďaleko od zhonu, ďaleko od technológie, v prírode, súkromí a úzkom kruhu vašich milovaných. Tráviť čas v prírode je najlepší a najprirodzenejší spôsob, ako si dobiť baterky a relaxovať. Chce to len zbaviť sa na chvíľu vecí, ktoré vás stresujú a žiť v blízkosti prírody jej prirodzeným rytmom.

Ako sa zbaviť stresu?

V týchto prípadoch je drevostavba v záhrade najlepším miestom, kde zabudnúť na starosti a stres a kde si môžete užiť čas so svojimi blízkymi. Roubenky a zruby, letné domy a záhradné chatky sú na také účely využívané desiatky rokov a dodávajú záhrade a životnému štýlu aj určitý punc luxusu. V dnešnej dobe, kedy môžeme tráviť dovolenku takmer kdekoľvek po svete, sú letné domy a záhradné chatky populárnymi miestami na trávenie voľného času.

Drevo je pri konštrukcii týchto stavieb najpopulárnejším materiálom. Prináša záhrade rustikálny a prírodný šarm, ktorý sa s plastovými náhradkami dreva nedá docieliť. Bonusom je potom nepreberný výber veľkostí a tvarov, ktorý je dnes na trhu záhradných domčekov k dispozícii. Jediným limitom tak je veľkosť vašej záhrady a množstvo peňazí, ktoré na drevený záhradný domček môžete uvoľniť.

Na umiestnenie záhradného domčeka existujú dva prístupy. Buď môže so záhradou splynúť, takže sa z neho stane nenápadný prvok zaručujúci súkromie, alebo môže byť stredobodom záhrady, zdobiť a lákať pohľady všetkých, ktorí na záhradu vstúpia. Tieto domčeky sú populárne aj na záhradách priliehajúcich k väčšiemu stavaniu, kedy rodinnému domu dodávajú štýl a zvyšujú jeho estetickú aj finančnú hodnotu.

Môžu slúžiť na skladovanie, trávenie voľného času aj ako ďalšiu ubytovaciu možnosť pre prípadné návštevy. Drevené záhradné domčeky totiž nie sú len krásne, ale aj komfortné a teplé, čo im pri správne prevedenej izolácii dáva schopnosť slúžiť svojmu účelu v každú ročnú dobu. Môžete si tak užívať farby jari a jesene aj bielu snehovú prikrývku rovnako ako slnečné lúče prestupujúce zeleňou záhrady, vôňu a drobné kvapky dažďa na kvetoch a steblach trávy pri letných búrkach.

Návrat k prírode

V dnešnej dobe volajúci po návrate k prírode, upokojení duše a návrate k tradičným hodnotám je celodrevená a kompletne prírodná zrubová stavba tým pravým miestom na rozjímanie. Takýto záhradný domček voňajúci čerstvým drevom môže byť vašim prístavom v mori starostí a obrannou pevnosťou proti stresu mysle.

A keď záhradný domček prepožičiate deťom, môže sa stať aj miestom plným detského smiechu, bezpečnou skrýšou detských rokov, kam sa rady budú vracať hľadať pokoj aj v čase štúdií. Pobyt a zábava v záhrade ďaleko od mobilov a herných konzol ich bude len rozvíjať.

Ako je vidieť, záhradný domček je možné využiť na nespočetné množstvo rôznych účelov. A fantázii ako záhradný domček využiť sa rozhodne medze nekladú. K dispozícii je aj celý rad príslušenstva, ktorý vám pomôže vybaviť si domček na daný účel a dodať mu jedinečný a príjemný vzhľad. Napríklad závesné kvetináče, ktoré vám skrášlia každý pohľad z okna. Otočníky, okrasné sedmokrásky, muškáty alebo miniatúrne ruže budú v závesných kvetináčoch pod oknami vyzerať skvele.

Či už budete záhradný domček využívať sami, alebo z neho urobíte luxusnú izbu pre hostí, zamyslite sa aj nad nábytkom. Stačí ho jednoducho vybaviť pohodlným kreslom a pohovkou a môžete v ňom tráviť čas s kávou, čajom či pohárom vína po hektickom pracovnom dni. Záhradný domček je aj najlepším miestom na zriadenie telocvične na čerstvom vzduchu. Vôňa prírody a vtáčí spev vás pomôže motivovať a cvičenie vám dodá aj viac energie a budete sa po ňom cítiť zdravšie. Skrátka s dnešnou dobou a modernými možnosťami sa aj záhradné domčeky vyvíjajú a rozširujú sa aj možnosti ich využitia.

Aký typ záhradnej chatky si vybrať?

Množstvo tvarov, kvalitné drevo, bohaté presklenie zaručujúce dostatok svetla a preverený dizajn využívajúci dlhoročné skúsenosti ponúka celý rad možností, ako záhradný domček harmonicky zapojiť do prírodného prostredia. Napriek všetkým týmto výhodám si ale dajte pozor, od koho taký domček kupujete a preferujte výrobcu, ktorý garantuje excelentné služby a poskytuje záruku.

Tá môže u zavedených výrobcov dosahovať aj desať rokov vrátane záruky vrátenia peňazí, takže si dom môžete objednať bez obáv. Je nevyhnutné kúpiť si záhradný domček s kvalitnou izoláciou a zostavený za pomoci vyspelej techniky využívajúcej najprísnejšie priemyselné štandardy a osadený oknami a dverami tej najvyššej kvality. Len to vám totiž zaručí, že váš čas strávený v záhradnom domčeku bude bez problémov a nepríjemných prekvapení a taktiež s minimálnou potrebou údržby.

Drevený záhradný domček totiž musí prestať aj najrôznejšie nástrahy počasia, musí byť stabilný a dobre vyrobený, odolný, pevný a dobre izolovaný. Len to vám umožní užívať si ho v každom ročnom období bez ohľadu na to, aké počasie alebo teplota panuje vonku.

Previous Post

Drevené garáže: ako vybrať tú najlepšiu?

Next Post

Aký si vybrať záhradný altánok ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík