Odborná montáž drevostavieb po celom Slovensku

Články

Typy záhradných grilov a podľa čoho spomedzi nich vyberať

Leto je tu a s ním prišiel aj čas rozpáliť gril a vychutnať si s rodinou či priateľmi príjemné chvíle pri dobrom jedle. S toľkými rôznymi druhmi záhradných grilov, ktoré sú k dispozícii, však môže byť náročné rozhodnúť sa, ktorý z nich zvoliť. V tomto článku preskúmame ich širokú ponuku a poskytneme tipy, ako vybrať pre vaše potreby ten správny.

Je z čoho vyberať

K dispozícii je hneď niekoľko typov záhradných grilov – vrátane plynových, peletových a elektrických grilov, prípadne grilov na drevené uhlie, respektíve dokonca záhradných krbov. Každý typ má svoje výhody a nevýhody a výber nakoniec závisí na vašich preferenciách a potrebách.

Plynové grily

Plynové grily sú favorizovaným typom záhradných grilov. Jednoducho sa používajú, rýchlo sa zahrievajú a ponúkajú presnú reguláciu teploty. Sú taktiež relatívne čisté a vyžadujú si minimálnu údržbu. Plynové grily však môžu byť drahé a chuť jedla nemusí byť v porovnaní s inými typmi grilov taká dymová.

Grily na drevené uhlie

Grily na drevené uhlie sú obľúbenými vonkajšími kuchármi z mnohých dôvodov. Sú relatívne lacné a jedlo pripravené na nich má príjemne dymovú chuť. Grily na drevené uhlie sú jednoducho prenosné a je ich možné použiť na rôznych miestach. Ich zapálenie a údržba si však vyžadujú viac času a úsilia a popol je následne potrebné zlikvidovať.

Elektrické grily

Elektrické grily sa jednoducho používajú a vyžadujú si minimálnu údržbu. Sú taktiež pomerne čisté a je ich možné rozpáliť vo vnútri aj vonku. Neposkytujú však rovnakú dymovú chuť ako grily na drevené uhlie alebo plynové grily a regulácia teploty nemusí byť taká presná.

Grily na pelety

Peletové grily sú relatívne novým typom záhradných grilov, ktoré využívajú ako palivo drevené pelety. Ponúkajú presnú reguláciu teploty a dodávajú pokrmu dymovú príchuť. Môžu však byť drahé a pelety je potrebné pravidelne dopĺňať.

Záhradné krby

Záhradné krby majú jednu nespornú výhodu, a síce, že v niektorých môžete mäso taktiež údiť. Bohužiaľ však nie sú prenosné, takže je potrebné poriadne si premyslieť, kam krb umiestniť, aby vám dym prípadne neprúdil do domácnosti.

Čo si pred kúpou premyslieť

Rozpočet

Prvú vec, ktorú je potrebné zohľadniť, je váš rozpočet. Ceny záhradných grilov sa môžu pohybovať od niekoľkých desiatok až po stovky a tisíce eur. Určite si, koľko ste ochotní minúť a vyhľadajte gril, ktorý zodpovedá vašim finančným možnostiam.

Veľkosť

Je dôležité sa zamyslieť aj nad veľkosťou zariadenia. V prípade, že plánujete pripravovať veľké kusy mäsa alebo napríklad celé kurčatá, možno budete potrebovať väčší gril. Naopak, v prípade, že budete chystať malé pokrmy pre menej ľudí, postačí vám menší gril.

Typ paliva

Zvážte, aký typ palivapreferujete. Ak máte radi pokrmy s ľahkým nádychom dymu, gril na drevené uhlie môže byť tou najlepšou voľbou. V prípade, že chcete presnú reguláciu teploty, ideálnou cestou bude plynový alebo peletový gril.

Funkcie

Ujasnite si, aké funkcie potrebujete. Oceníte vstavaný teplomer alebo bočný horák? Chcete, aby mal gril udiareň? Zistite, aké funkcie sú pre vás zásadné a vyhľadajte gril, ktorý ich má.

()
Previous Post

Vyberáte kuchynskú linku? Zamerajte sa na nadčasovosť

Next Post

PDF Katalóg Záhradný nábytok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík